Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Rewitalizacja obiektów powojskowych przy ulicy Wrzesińskiej
przedszkolem.jpg     W lipcu 2007 roku Prezydent Miasta Gniezna – Jacek Kowalski podpisał z Wojewodą Wielkopolskimzporr.jpg umowę na dofinansowanie inwestycji pod nazwą: "Rewitalizacja obiektów powojskowych przy ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie na cele oświatowo - edukacyjne - Przedszkole". Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) i Budżet Państwa, w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR), działanie 3.3 Zdegradowane obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe.
przedszkole1m.jpg     Inwestycja była realizowana w ramach  Lokalnego Programu Rewitalizacji Obszarów Powojskowych przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Zgodnie z jego założeniami, dwa budynki znajdujące się na terenie byłej jednostki wojskowej zostały wyremontowane i oddane do użytku jako przedszkole. Dzięki realizacji inwestycji powstanie nowoczesne i doskonale wyposażone przedszkole, które przyjmie 100 dzieci w ramach 4 oddziałów. Ponadto utworzonych zostanie 16 nowych miejsc pracy.
    Kwota dofinansowania w ramach funduszy strukturalnych wynosi 5.263.878,38 złotych (ze środków unijnych) oraz 701.850,45 złotych (z budżetu państwa). Całkowita wartość projektu to 7.962.250,52 złotych. Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu 2007 roku i potrwały do końca sierpnia 2008 roku. pleam.jpgplebm.jpgplecm.jpgpledm.jpg 
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 34
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: urzad@gniezno.eu