Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Rozbudowa basenu krytego dla niepływających i niepełnosprawnych
    Począwszy od wstąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej Miasto Gniezno stara się aktywnie wykorzystywać możliwości finansowania inwestycji ze środków funduszy strukturalnych. Miasto Gniezno z sukcesem aplikuje do najważniejszych programów finansowanych przez Wspólnotę Europejską w Polsce, jak: Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego (ZPORR) czy też wyspecjalizowanych Instrumentów Finansowych jak Program LIFE +.   
zporr.JPG     W listopadzie 2008 roku Prezydent Miasta Gniezna – Jacek Kowalski podpisał z Wojewodą Wielkopolskim umowę o dofinansowanie projektu Miasta Gniezna pn. „Rozbudowa basenu krytego dla niepływających i niepełnosprawnych w Gnieźnie przy ul. Bł. Jolenty” w ramach Priorytetu I Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
basenm.jpg      Rozbudowa gnieźnieńskiej pływalni zaowocowała przede wszystkim powiększeniem hali pływalni o basen przeznaczony do nauki pływania i ćwiczeń rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych oraz wyposażeniem obiektu w dodatkowe atrakcje wodne. W końcowym efekcie, po zakończeniu prac w kompleksie znajdują się dwa baseny, w tym jeden nowy - do nauki pływania, 3 gejzery powietrzne, 2 hydromasaże, grzybek wodny, 2 wodospady, dwie zjeżdżalnie, dwa baseny do hydromasażu i urządzenia umożliwiające basen1m.jpgwprowadzenie osoby niepełnosprawnej do basenu. Obiekt wyposażony jest także w solarium oraz sauny: suchą i mokrą. W dobudowanej części rozszerzono też funkcję sportową obiektu o salę gimnastyki korekcyjnej i siłownię. Pozostałą powierzchnię użytkową części dobudowanej przeznaczono na pomieszczenia towarzyszące funkcji zasadniczej obiektu tzn. pokoje biurowe, przebieralnie, widownię i kawiarenkę z zapleczem.
    Całkowity koszt inwestycji wyniósł 10.641.230,00 złotych. Kwota dofinansowania w ramach funduszy strukturalnych wyniosła 6.970.548,12 zł (ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego), a 1.500.000,00 zł udało się pozyskać wcześniej z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki RP. Inwestycja była realizowana w latach 2005-2007. Obiekt oddano do użytku we wrześniu 2007 roku.   


basenam.jpgbasenbm.jpgbasencm.jpgbasendm.jpg
 
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 34
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: urzad@gniezno.eu