Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania


Artykułów: 12136

Odwiedzających: 15579972
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Tropem humanistycznej wizji człowieka
typtyk1m.jpg typtyk2m.jpg    Na początku kolejnej relacji ze spotkań czytelniczych gnieźnieńskiego Klubu Dyskusji o Książce, należy serdecznie podziękować jego uczestnikom, za obecność, wspaniałą dyskusję i towarzystwo. Tym, którzy się nie zdecydowali nas odwiedzić można tylko powiedzieć: żałujcie. Straciliście nie tylko możliwość dobrego spędzenia czasu, ale przede wszystkim pierwszorzędną rozmowę.
    Spotkanie poświęcone "Tryptykowi rzymskiemu" Jana Pawła II budziło mnie obawę. Po pierwsze czy wywoła dyskusję? Po drugie czy uda się zmierzyć z materią przekazu? Jak się okazało, zaniepokojenie było niepotrzebne.
W debacie, jaką wywołał tytuł stanęły naprzeciw siebie dwa różne punkty widzenia: antropocentryzm z ekocentryzmem. Poruszano kwestie dobra i zła, jakie pojawiają się w człowieku. Zastanawiano się, czy poemat będzie zrozumiały dla osób innego wyznania.
    Ostatnie poetyckie dzieło Jana Pawła II to swego rodzaju testament, zawierający całą filozofię Papieża. To wspaniałe wyznanie, pełne czystej miłości, przepływającej od Boga do człowieka. Nie trzeba podkreślać, że dzieło po prostu wypada znać. Wprowadzenie, dotyczące autora i polecenie pozycji należało do Ewy Ciesielskiej.
    Kolejne spotkanie poświęcone zostanie książce Ignacego Karpowicza "Ości": 18 października 2016, wtorek, o 18.00 w lokalu Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15.
 

 
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 34
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: urzad@gniezno.eu