Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania


Artykułów: 12136

Odwiedzających: 15565255
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Drugie życie odpadów
odpad1m.jpg odpad2m.jpg    „Podaj dalej... Drugie życie odpadów” to hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata - Polska 2016. Jak co roku społeczność Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty” w Gnieźnie czynnie włączyła się do działań na rzecz środowiska.
    16 września 2016 dzieci z oddziałów Stokrotki, Bławatki i Bratki obejrzały teatrzyk z udziałem pacynek pod tytułem „Misia Anatola i słoń Izydor uczą przedszkolaki, jak śmieci zmienić w coś pożytecznego", który przygotowały koordynator ds. ekologii Aniela Napierała i Anna Polerowicz - koordynator akcji Cała Polska Czyta Dzieciom na terenie przedszkola.
    Sympatyczne pacynki przypomniały zebranym, jak segregujemy odpady oraz zaprezentowały przykłady, w jaki sposób śmieciom można dać drugie życie. Anatola i Izydor zachęcali widzów do rytmizowania wiersza w różnych formach, przez wytupywanie, wyklaskiwanie, podskoki - przerywnika zachęcającego do sprzątania śmieci.
odpad3m.jpg odpad4m.jpg    Dzieci z oddziału "Bławatki" natomiast pochwaliły się pięknymi kukiełkami zrobionymi na zajęciach w przedszkolu z butelek po pitnych jogurtach, które posłużą im do zabaw w kąciku teatralnym.
    Przedszkolaki miały również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i tanecznych w utworach o treści ekologicznej: „Przepis na piękną Ziemię", „Duszki", „Ziemia, Ziemia”. Tradycyjnie, wszystkie dzieci zaśpiewały improwizowaną ruchem piosenkę ekologiczną Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty”
    Po drugim śniadaniu starszaki i średniaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki wybrali się na spacer w celu porządkowania najbliższej okolicy.

odpad5m.jpg odpad6m.jpg

 
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 34
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: urzad@gniezno.eu