Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania


Artykułów: 12136

Odwiedzających: 15565254
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Informacje Straży Miejskiej
smieci1m.jpg    Czy nocą w samym centrum miasta może wyrosnąć góra śmieci? Jak się okazuje, w Gnieźnie jest to możliwe. Takie zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek na ulicy Mickiewicza. Jeden z mieszkańców wykazał się zupełną bezmyślnością, nie skorzystał z możliwości, jaką daje URBIS, czyli cotygodniowego bezpłatnego odbierania odpadów wszelakich i postanowił zostawić śmieci przy postoju TAXI.
    Strażnicy miejscy szybko ustalili sprawcę zaśmiecania i za wykroczenie z artykułu 145 Kodeksu Wykroczeń nałożyli na niego mandat karny w wysokości 200 zł. Warto zaznaczyć, że w krótkim czasie po interwencji funkcjonariuszy śmieci zniknęły, a sprawca oddał je do URBIS-u.

Dobra współpraca z mieszkańcami zaowocowała ukaraniem śmieciarzy
    16 września 2016 jeden z mieszkańców zaalarmował strażników miejskich, że na jego oczach ktoś wyrzucił śmieci na ul. Konopnickiej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ktoś wyzbył się sporej ilości śmieci komunalnych, a zwłaszcza jedzenia. Funkcjonariuszom wystarczył ledwie skrawek dokumentu bankowego, który doprowadził do sprawcy. Okazał się nim dziewiętnastolatek spod Gniezna. Mężczyzna ten został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a do tego w obecności funkcjonariuszy uprzątnął teren, który zaśmiecił.
smieci2m.jpg smieci3m.jpg     Na pochwałę zasługuję postawa jednego z mieszkańców, który powiadomił funkcjonariuszy o zdarzeniu i opisując na miejscu całą sytuację w znacznej mierze przyczynił się do ukarania sprawcy, a także uprzątnięcia terenu. Apelujemy do mieszkańców, aby o każdym takim negatywnym zachowaniu informować Straż Miejską czy Policję, w miarę możliwości zachowując ostrożność i dbając o własne bezpieczeństwo zebrać jak najwięcej danych o pojeździe, osobach sprawców. Wszystkim przecież zależy na czystości miejsca zamieszkania.

 
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 34
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: urzad@gniezno.eu