Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania
Odwiedza nas 1 gość

Artykułów: 12136

Odwiedzających: 15593323
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Wspólnie przywitali przedszkole
konikowo1m.jpg konikowo2m.jpg    W piękne popołudnie, 9 września 2016 na zielonym zapleczu Gimnazjum nr 2, a zarazem w nowej siedzibie Przedszkola Nr 12 było gwarno i wesoło. Odbywał się tam bowiem festyn rodzinny pod hasłem „Osiedle Konikowo wita Przedszkole Plastusiowo”. Festyn został zorganizowany dzięki środkom pochodzącym z Miejskiego Programu     Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miejskiego w Gnieźnie”.
Przybyłe wraz ze swoimi dziećmi rodziny powitał na terenie nowopowstałego ekologicznego placu zabaw przy ulicy Pocztowej Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz wraz ze swoim zastępcą Michałem Powałowskim oraz Marleną Podlawską, Przewodniczącą Rady Osiedla Konikowo. Przez cały czas trwania festynu radośnie spędzającym czas rodzina towarzyszyła również Dyrektor Przedszkola Nr 12 Danuta Kropaczewska oraz Radni Rady Osiedla.
    Od samego początku festynu atrakcji dla dzieci i młodzieży nie brakowało. Od zabaw zręcznościowych prowadzonych przez członków Rady Osiedla i wolontariuszy poprzez dmuchany zamek. Można było wybrać przejażdżki na kucyku lub wozem straży pożarnej, porozmawiać z policją i wziąć udział w konkursach dotyczących bezpiecznego zachowania.
    Natomiast wszystkie dzieci lubiące zabawy ruchowe miały okazję wypróbować swoje siły w konkurencjach sportowych, które prowadzili wychowawcy z Przedszkola Nr 12 i z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych. Każde dziecko biorące udział w konkurencjach zostało nagrodzone słodyczami.
    Jak przystało na festyn, którego przesłaniem było bezpieczne spędzanie przez dzieci wolnego czasu, swoich porad udzielali również przedstawiciele Straży Miejskiej. Najmłodsi mogli w tym dniu skorzystać z artystycznego malowania twarzy kolorowymi kredkami. Na festynie można było również porozmawiać przy kawie i domowym placku z przedstawicielami naszych samorządów o problemach i inicjatywach związanych z dzielnicą, w której się mieszka.


 
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 34
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: urzad@gniezno.eu