Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania


Artykułów: 12136

Odwiedzających: 15565263
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Przerwa technologiczna na basenie
02.09.2016.
gosir.jpg    Uprzejmie informujemy wszystkich wielbicieli wodnych szaleństw, że w terminie od 1 do 22 września 2016 basen będzie nieczynny z powodu przerwy technologicznej.
    Do odwiedzenia basenu zapraszamy już od 23 września 2016. Na wrzesień GOSiR przygotował specjalne oferty promocyjne, o których będziemy na bieżąco informować.

Share this!
 
Nowe oświetlenie na ulicy Południowej
01.09.2016.
polud1m.jpg polud2m.jpg    31 sierpnia 2016 zakończono montaż oświetlenia na ul. Południowej, Oświetlenie wykonano na odcinku 194 metrów. Do wykonania oświetlenia zastosowano 5 słupów stalowych ocynkowanych z wysokoprężnymi lampami sodowymi. Całkowity koszt zadania wyniósł 21 tys. złotych.

Share this!
Zmieniony ( 01.09.2016. )
 
Historia Polski dla dzieci
01.09.2016.
kocham1m.jpg kocham2m.jpg    W myśl powiedzenia, że wszystko, co dobre, szybko się kończy, także i lato w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna dobiegło końca. Przez dwa wakacyjne miesiące, w Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a, dzieci z rodzicami miały okazję wziąć udział w przygodzie z historią, tradycją i dziejami narodowymi, poprzez wspólne rozwiązywanie zagadek w oparciu o zgromadzone w bibliotece książki. Był to kolejny etap programu edukacyjnego „O Mieszku I, co chrzest przyjął”, przygotowanego wspólnie przez gnieźnieńską książnicę i Urząd Miejski.
    Zagadki, rebusy, prace plastyczne, gry planszowe miały na celu nie tylko dobrą zabawę, ale przede wszystkim uświadomienie, jak ważna jest nauka historii Polski już od najmłodszych lat. Dzięki przygotowanemu programowi edukacyjnemu dzieci poznały wartości, tradycje kulturalne i obyczaje miasta, w którym żyją. Gniezno to przecież kolebka polskości. To tu kształtowało się państwo polskie.


Share this!
Czytaj całość
 
Wystawa "Cichy Świat w Sztuce"
01.09.2016.
inaum.jpg    „Cichy Świat w Sztuce” to tytuł wyjątkowej wystawy inaugurującej 63 Sezon Kulturalny MOK. Autorzy wystawy czyli Joanna Wieczorek i Łukasz Czuperny żyją, pracują i tworzą w świecie ciszy, oboje są osobami niesłyszącymi (oboje stracili słuch w bardzo wczesnym dzieciństwie na skutek powikłań pochorobowych).
    Jest to już kolejna ich wspólna wystawa. Joanna głównie maluje (akwarela, olej, olej na płótnie), a tematem jej prac są konie – to druga obok malarstwa pasja Joanny. Łukasz maluje, rzeźbi, ale przede wszystkim wykonuje grafiki. Cechą szczególną jego grafik jest to, że są wykonywane długopisami, które po ukończeniu danej grafiki są do niej dołączone i nigdy nie wykorzystywane po raz kolejny.
    Wystawa „Cichy Świat w Sztuce” to również otwarcie się Miejskiego Ośrodka Kultury na nowe środowiska twórców i odbiorców.

Share this!
Zmieniony ( 01.09.2016. )
 
Komunikat
31.08.2016.
pspm.jpg    W związku z trwająca akcją informacyjną o loterii promocyjnej „Konkurs Nagradzanie za Segregowanie” informujemy o przesunięciu terminu rozpoczęcia loterii na 26 września 2016 r.
    Zapraszamy do udziału w konkursie poprzez dokonanie zgłoszenia na formularzach zgłoszeniowych, które są dostarczane przez pracowników firmy Urbis Sp. z o. o. w Gnieźnie oraz administratorów lub zarządców nieruchomości.
Formularze zgłoszeniowe można również pobrać w Referacie ds. Zagospodarowania Odpadów w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie.
    Przypominamy, że uczestnikami konkursu mogą być pełnoletni mieszkańcy zamieszkujący na terenie Miasta Gniezna, którzy w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów i prawidłowo - zgodnie z obowiązującymi przepisami na terenie miasta Gniezna, segregują odpady oraz nie mają zaległości w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Share this!
Zmieniony ( 01.09.2016. )
 
Terapeutyczny wymiar wypoczynku
31.08.2016.
tatry1m.jpg tatry2m.jpg    Dzięki dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz pomocy wielu sponsorów Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy Rodzice – Dzieciom, działający przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych, mógł wraz 30 młodymi ludźmi podczas jedenastodniowego wyjazdu przeżyć niezapomniane przygody w Polskich Tatrach.
    Realizowany przez USKS projekt zakładał zorganizowanie wyjazdu o charakterze turystyczno - socjoterapeutycznym do miejscowości Białka Tatrzańska. Młodzież biorąca udział w projekcie "WATRA " rekrutowana była głównie z rodzin z wielorakimi problemami społecznymi.
    Podczas wyjazdu przeprowadzony był cykl zajęć socjoterapeutycznych, których tematyka obejmowała przede wszystkim elementy treningu asertywności i radzenia sobie ze stresem, poznawania siebie i swoich mocnych stron. Głównym jednak tematem zajęć socjoterapeutycznych było ograniczenie inicjowania używania substancji psychoaktywnych – alkoholu, narkotyków czy dopalaczy.
    Poza oddziaływaniem socjoterapeutycznym, odbiorcy projektu poznali urokliwe miejsca Tatrzańskiego Parku Narodowego, w tym Morskie Oko, Dolinę Kościeliską wraz z Jaskinią Mroźną. Odbiorcy projektu mieli możliwość wjazdu na Gubałówkę. Był także dwukrotny pobyt na basenie w Białce Tatrzańskiej, w „Termach Bania”. Do atrakcji należy także zaliczyć zjazd na zjeżdżalni grawitacyjnej w Zakopanym oraz wyjazd do Niedzicy połączony ze zwiedzaniem elektrowni wodnej, zapory oraz Zamku.
    Podczas pobytu w górach zorganizowano także dyskoteki, różne konkursy oraz zabawy integracyjne i sportowe zajęcia, w tym nordic walking. Aktywny wypoczynek, zwiedzanie oraz socjoterapia, miały za zadanie dostarczyć dzieciom okazji do przeżywania pozytywnych doświadczeń społecznych, korygujących obraz siebie, umożliwienie nabycia umiejętności ważnych w kontaktach społecznych, poszerzenie wiedzy na temat uzależnień oraz stworzenie okazji do odreagowania napięć.
    Na wyjeździe dziećmi opiekowała się wykwalifikowana kadra pedagogów i socjoterapeutów oraz młodych wolontariuszy, którzy mieli okazję nabyć umiejętności pracy z młodzieżą i dziećmi pod okiem starszej kadry. Zajęcia o charakterze turystycznym i socjoterapeutycznym prowadzone były pod opieką Doroty Perliki i Sandry Buczkowskiej, natomiast zajęciami o charakterze rekreacyjno - sportowym zajmowała się Katarzyna Wiśniewska-Mazur oraz Sławomir Komosiński wraz z wolontariuszem Mateuszem Czekałą. Po raz pierwszy dzieci mogły uczestniczyć również w zajęciach muzycznych przy akompaniamencie gitary, na której grał Piotr Purcel. Nad realizacją całego projektu czuwała Zofia Komosińska, pełniąca również rolę Prezesa USKS Rodzice - Dzieciom.
    Uczestnicy i kadra pragną serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, oraz zaprzyjaźnionej Parafii pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Gnieźnie za pomoc w realizacji wyjazdu.

Share this!
Zmieniony ( 31.08.2016. )
Czytaj całość
 
Klub Dyskusji o Książce zaprasza
31.08.2016.
tryptykrzymskim.jpg    Po wakacyjnej przerwie do swoich literackich spotkań wraca Klub Dyskusji o Książce. Tematem najbliższej, wrześniowej dyskusji będzie jeden z najbardziej znanych poematów naszych czasów. Wydany w 2003 roku, w sześciu językach, wywołał niemałe zaskoczenie i został przyjęty z ogromnym zaciekawieniem. Wszystko za sprawą autora, dodajmy autora niezwykłego. Po latach przerwy w twórczości poetyckiej pojawiło się ostatnie, jak się okazało dzieło, uznawane za zwieńczenie pracy literackiej i swoisty testament artystyczny. Już się Państwo domyślają? Był to pierwszy poemat ogłoszony drukiem przez sprawującego swą posługę papieża. Tak, mowa o "Tryptyku Rzymskim" Jana Pawła II.
    Zgodnie ze zwyczajem, na ostatnim spotkaniu Klubu, lekturę "Tryptyku" poleciła Ewa Ciesielska. O swoich refleksjach uczestnicy spotkania opowiedzą 20 września (we wtorek) o 18.00 w lokalu Wypożyczalni dla Dzieci, przy ul. Mieszka I 15.
    Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych literaturą. Zachęcają do rozmowy o fascynacjach literackich, rekomendacjach książkowych i opiniach nie tylko na ten temat. Informacje na temat działań Klubu można znaleźć na www.biblioteka.gniezno.pl, a także na FB.


Share this!
Zmieniony ( 31.08.2016. )
 
Festyn na gnieźnieńskiej Starówce
31.08.2016.
festynjordanm.jpg    Gnieźnieńska Rada Osiedla „Stare Miasto” przy współorganizacji Urzędu Miejskiego i Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan serdecznie zaprasza mieszkańców miasta i powiatu gnieźnieńskiego na coroczny Festyn Sportowo – Profilaktyczny, który tym razem odbędzie się 4 września na terenie Ogródka Jordanowskiego w Gnieźnie przy ul. 3 Maja. Początek o 14.00
    W ramach imprezy dla mieszkańców zaplanowano następujące atrakcje:
- turniej strzelecki
- zamki dmuchane dla najmłodszych
- konkurencje rekreacyjno – sportowe
- malowanie twarzy i pokazy baniek mydlanych
- spotkanie z gnieźnieńską Policją
- wystawa malarska Grupy „Starówka”
- oprawa muzyczna
- loteria fantowa
- wspólny taniec zumba
- punkt mierzenia ciśnienia
- kiełbaski z grilla
    W ramach festynu zostanie przeprowadzony IV Pojedynek Sportowo – Rekreacyjnych Rad Osiedlowych Miasta Gniezna o puchar Prezydenta Gniezna – 15.00
    Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, członków różnych organizacji społecznych, stowarzyszeń, rad osiedlowych i jak najliczniejszą rzeszę mieszkańców miasta i powiatu do spędzenia kilku godzin rekreacyjnie podczas pikniku w plenerze.


Share this!
Zmieniony ( 31.08.2016. )
 
Internet szansą dla osób niewidomych
30.08.2016.
maiorm.jpg    Czy osoba niewidoma może sprawnie używać komputera w pracy, samodzielnie zrobić zakupy przez Internet, wykonać przelew, korzystać z portali społecznościowych? Czy nie widząc można zaplanować podróż i używać nawigacji GPS? Jakie urządzenia mogą pomóc osobie niewidomej w sprawnym prowadzeniu domu i wykonywaniu pracy? Co powinna zrobić jeśli czuje się, w jakikolwiek sposób, dyskryminowana?
    Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można otrzymać, biorąc udział w realizowanym przez Fundację Vis Maior ogólnopolskim projekcie „Wie, kto pyta”.
    Fundacja oferuje bezpłatne porady psychologa, prawnika, tyflopedagoga (specjalisty zajmującego się nauką samodzielnego poruszania się i wykonywania codziennych czynności) i informatyka.
    Osoby niewidome będą mogły porozmawiać z psychologiem, o problemach, z jakimi stykają się na co dzień. Prawnik udzieli wskazówek, co zrobić, kiedy ich prawa nie są przestrzegane oraz z jakich ulg i uprawnień mogą skorzystać. Tyflopedagog podpowie, jakie urządzenia ułatwią codzienne funkcjonowanie. Informatyk doradzi, z jakiego sprzętu komputerowego i oprogramowania warto korzystać.
    Członkowie rodzin osób niewidomych będą mogli dowiedzieć się, jak je wspierać w codziennym życiu i jak radzić sobie w sytuacji, kiedy bliska osoba traci wzrok. Pracodawcy, chcący zatrudnić osobę niewidomą, będą mogli zapytać o przysługujące im uprawnienia i dostosowanie stanowiska pracy. Placówki edukacyjne i kulturalne, firmy oraz instytucje, otrzymają fachowe wskazówki, jak obsłużyć niewidomego klienta lub dostosować swoją ofertę do jego potrzeb.
    Porady będą udzielane drogą telefoniczną, mejlową oraz listowną. W razie potrzeby będzie można spotkać się z wybranym specjalistą. Więcej informacji na temat projektu udziela koordynatorka Magdalena Raczyńska, tel. 22 370 28 75, e-mail: m.raczynska@fundacjavismaior.pl. Projekt jest dofinansowany ze środków PFRON.
 

Share this!
Zmieniony ( 30.08.2016. )
 
Komunikat
29.08.2016.
pspm.jpg    Działając zgodnie z art. 35 ustawy z 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. 2015 poz. 1774 ze zm.) Prezydent Miasta Gniezna podaje do wiadomości, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Gnieźnie wywieszono na okres 21 dni wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży.

Share this!
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 39 - 57 z 6163
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 34
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: urzad@gniezno.eu