Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania


Artykułów: 12136

Odwiedzających: 15432363
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Sport
Wierna szóstka
20.09.2016.
szostka1m.jpg szostka2m.jpg    Po raz pierwszy wystartowali w 1978 roku i od tego czasu nie opuścili ani jednej edycji. Nie zabrakło ich także w tegorocznym Biegu Lechitów. Poznaj zawodników, którzy uczestniczyli w zawodach po raz 39.
    Każdy z nich przebiegł już 793 km i 639 m. Pomysłodawcą i prowadzącym klasyfikację „Wierny Lechita” był i jest Janusz Michałowski.
    „Wiernych Lechitów” po pięciu biegach było 28, po dziesięciu biegach - 18, po 15 biegach - 12, po 20 biegach - 9, po 25 biegach - 8, po 29 biegach - 8, po 30 biegach - 7, po 31 biegach - 6. Od tego czasu ta liczba się nie zmienia – cała szóstka wystartowała w 39. edycji biegu i wszyscy dotarli do mety.
    Na czele klasyfikacji „Wiernych Lechitów” pozostaje Hieronim Olejniczak (WKB Piast Wrocław). Dzięki najlepszemu z tej szóstki rezultatowi w tym roku, na drugie miejsce awansował 63-letni Wojciech Wesołowski z Gniezna, który wyprzedził Stefana Dobaka (KB Szamotuły). Czwarte miejsce utrzymał Jerzy Nawrot (Mysłowice). Piąte i szóste miejsca zajmują zawodnicy Lechitów Zielonka – Edmund Prokopowicz i Jerzy Ejsmund (założyciel tego klubu).

Share this!
Zmieniony ( 20.09.2016. )
 
39 Bieg Lechitów zakończony
20.09.2016.
bieg1m.jpg bieg2m.jpg    Adam Nowicki wygrał 39. Bieg Lechitów. Zawodnik Asics Frontrunner Polska pokonał ponad 21-kilometrową trasę z czasem 1:13:20. Drugi na mecie Marcin Zagórny stracił do lidera 34 sekundy. Wśród kobiet – podobnie, jak przed rokiem, najlepsza okazała się Patrycja Talar.
    Nowicki to mistrz Polski w półmaratonie w 2014 r. i trzykrotny medalista mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów. Zdobywał srebro w 2014 r. i 2016 r. oraz brąz w 2015 r. Zawodnik z numerem 8 o 34 sekundy wyprzedził Marcina Zagórnego (Sport Team Radnica). Trzeci na mecie zameldował się Ukrainiec Siergiej Krowlajdis, który do lidera stracił 40 sekund.
    Na czwartym miejscu znalazł się zeszłoroczny zwycięzca – Patryk Łukaszewski. Co ciekawe, zawodnik pobił swój czas z poprzedniej edycji Biegu Lechitów, jednak nie pozwoliło mu to na zajęcie miejsca nawet na podium.
Wśród kobiet – po raz drugi z rzędu - najlepsza okazała się Patrycja Talar (KB UEP Poznań) z czasem 1:24:38. To czas o blisko 4 minuty lepszy niż jej zeszłoroczny rezultat.39. Bieg Lechitów ukończyło 2242 zawodników.
    Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie: wyniki.datasport.pl

 


Share this!
Zmieniony ( 20.09.2016. )
 
Europejski dzień bez samochodu
19.09.2016.
rowerm.jpg    Urząd Miejski w Gnieźnie oraz Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie serdecznie zapraszają wszystkich miłośników jazdy rowerowej na organizowany z tej okazji „Rajd Rowerowy Gniezno - Borzątew - Gniezno”.

TERMIN: 24 września 2016 roku, 9:30 - zapisy
START: 10:00, Rynek w Gnieźnie
TRASA: do Campingu w Borzątwi, gmina Mieleszyn i z powrotem
W PROGRAMIE: poczęstunek oraz tradycyjnie konkursy, gry i zabawy.
POWRÓT: około 15 30

    Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w imprezie tylko pod opieką osób pełnoletnich. Udział w Rajdzie jest bezpłatny. Dla bezpieczeństwa uczestników rajdu zalecane kaski i kamizelki odblaskowe.
    Zachęcamy do uprawiania turystyki rowerowej z rodziną i przyjaciółmi oraz do aktywnego spędzania wolnego czasu.


Share this!
Zmieniony ( 19.09.2016. )
 
Zagraj w szachy z młodą mistrzynią!
15.09.2016.
 Miejski Ośrodek Kultury oraz LKS Chrobry Gniezno zapraszają wszystkie osoby, które chciałyby sprawdzić swoje szachowe umiejętności do towarzyskiej rozgrywki z młodą mistrzynią. Będzie ku temu okazja już w najbliższą sobotę, 17 września b.r. od godziny 17.00 na zielonym zapleczu Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Łubieńskiego 11 w czasie Pikniku Kulturalnego „MOKtoberfest”. Na wszystkich amatorów królewskiej gry oczekiwać będzie wówczas Zuzanna Szeląg - najlepsza juniorka gnieźnieńskiego Chrobrego i zarazem uczestniczka Szkółki Szachowej MOK. Swoją partię będzie można rozegrać z użyciem zegara szachowego. Poniżej przedstawiamy ważniejsze osiągnięcia 15-letniej Zuzanny:  

 • 2012 - I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski do lat 11 w szachach klasycznych – Żerków
 • 2012 - I miejsce Mistrzostwach Międzywojewódzkich do lat 11 w szachach klasycznych – Żerków
 • 2012 - VI miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 12 – Książ
 • 2013 - II miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski do lat 14 w szachach błyskawicznych – Żerków
 • 2014 - II miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski do lat 14 w szachach błyskawicznych- Żerków
 • 2014 - I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w szachach szybkich do lat 14 – Kostrzyn
 • 2014 - III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w szachach klasycznych – Gniezno
 • 2015 - I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w szachach błyskawicznych do lat 14 – Żerków
 • 2015 - złoty medal na 6 szachownicy podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów – Iwonicz
 • 2015 - II miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w szachach szybkich do lat 14 - Kostrzyn
 • 2016 - III miejsce wraz z drużyną  podczas drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów i awans do I ligi - Iwonicz

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Share this!
Zmieniony ( 15.09.2016. )
 
Utrudnienia w czasie Biegu Lechitów
13.09.2016.

18 września 2016 roku odbędzie się 39. Bieg Lechitów. Trasa biegu będzie przebiegała ze skansenu w Ostrowie Lednickim przez Dziekanowice, Komorowo, Owieczki, Myślęcin, Strychowo, Braciszewo i wvieg do Gniezna ulicą Kłeckowską, następnie ulicami Powstańców Wlkp., ul. Żabią, Wodną, Świętorzyską, Żuławy, Seminaryjną, Świętego Wojciecha, Łaskiego z metą na Placu św. Wojciecha. Bieg odbędzie od godziny 11:00 14:00.  Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o nie poruszaie się w tym czasie samochodami i innymi pojazdami w rejonie wskazanym na załąnej mapce. Na newralgicznych skrzyżowaniach policja będzie kierowała ruchem. Również dojazd służb ratunkowych nie będzie niczym ograniczony.

Mamy nadzieję, że znajdziecie Państwo chwilę czasu, żeby wyjść z domu i dopingować biegaczy, których w tym roku wystartuje ponad dwa i pół tysiąca. Wierzymy, że wyrazicie Państwo zrozumienie dla utrudnień w czasie trwania zawodów i pokażecie zawodnikom, że mieszkańcy wszystkich miejscowości przez które przebiega trasa biegu są przyjaźni dla sportowców nie tylko tych, których podziwiacie ze stadionowych trybun.

 

 


Share this!
 
Wygrana drużyn z Kwidzyna w Gniezno Cup
12.09.2016.
W miniony weekend (09 – 11.09) w Gnieźnie odbywał się jak co roku Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „GNIEZNO CUP 2016”. Była to już dziesiąta edycja tego cenionego i prestiżowego w Polsce turnieju.
Zawody rozgrywane były jak co roku w dwóch kategoriach wiekowych: młodziczka (2002 i młodsze) oraz dzieci (2004 i młodsze). Do Pierwszej Stolicy Polski zjechały zespoły z Warszawy, Radzymina, Lubina, Dopiewa, Buku, Kobierzyc, Koszalina, Kowalewa Pomorskiego, Kwidzyna, Marek, Gardei, Olkusza, Chorzowa, Kępna, Radomia i Budzynia. X Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt "Gniezno Cup" jest jedną z lepiej obsadzonych tego typu imprez młodzieżowych w Polsce. Do Grodu Lecha ściąga te zespoły silna obsada, bardzo dobra organizacja oraz wyśmienita atmosfera. Mecze odbywają się zawsze na dwóch halach sportowych. Przyjezdni ulokowani byli w dwóch gnieźnieńskich szkołach: Szkole Podstawowej nr 12 oraz w Gimnazjum nr 3.
     W tym roku w obu kategoriach wiekowych wystąpiły 32 zespoły. Drużyny rywalizowały ze sobą w czterech grupach, a  następnie o miejsca. W grupie dzieci z rocznika 2004 i młodsze bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki MTS SP 4 Kwidzyn. W meczu finałowym Kwidzynianki pokonały drużynę gospodyń turnieju UKS Tuzinek 04’ Gniezno. Trzecie miejsce zajął kolejny zespół z wielkopolski UKS Bukowia Buk, który w walce o brązowe medale pokonał team z KKS Polonii Kępno. W starszej kategorii (młodziczki) bezkonkurencyjne okazały się być również zawodniczki MTS 02’ Kwidzyn. Kwidzynianki w meczu finałowym pokonały zespół UKS Bukowii Buk. Smaczkiem tego pojedynku był fakt iż te właśnie dwie drużyny walczyły ze sobą ponad rok temu o złote medale Mistrzostw Polski w kategorii dzieci. Najniższe miejsce na podium zajęła drużyna ROKIS 02’ Radzymin, który pokonał faworyzowana drużynę z Ruchu Chorzów. Najlepszą zawodniczką w roczniku 2004 i młodsze została Anna Grzona z MTS SP 4 Kwidzyn. Najlepszą bramkarką wybrano Lidię Piotrowska z Bukowii Buk a najwięcej bramek zdobyła gnieźnianka Alicja Zamiara z UKS Tuzinek 04’ Gniezno. Przyznano także tytuł „Największego Walczaka” a została nim Karolina Raś z KPR-u Kobierzyce. Do „najlepszej siódemki” turnieju nominowane zostały: Maria Chrzanowka i Maja Kruk z Kwidzyna, Zuzanna Piotrowska i Michalina Raczek z Gniezna, Aleksandra Pawlik z Radzymina, Maja Bendkowska z Kępna oraz Marianna Janik z Bukowii Buk. W roczniku starszym 2002 i mł. najlepszą zawodniczką została Natalia Kamieniecka z Kwidzyna, najskuteczniejszą piłkarką okazała się zawodniczka ROKiS Radzymin Oliwia Szczepanek, a najlepszą bramkarką wybrano Aleksandrę Hypką z Buku. Tytuł „Największego Walczaka” przypadł Oliwii Sołościuk z SPR-u Olkusz. W „najlepszej siódemce” znalazły się: Marta Myślich i Dominika Gimińska - Kwidzyn, Julia Depa i Maja Wilhelms - Buk, Justyna Świerżewska - Radzymin, Zuzanna Telus - Radom, Alicja Wolny - Chorzów. Wybrano także najlepsze zawodniczki swoich drużyn. Ponadto rozlosowano wśród wszystkich uczestników turnieju dwa rowery. Zawody odbyły się dzięki wsparciu: Urzędu Miasta Gniezna, Starostwa Powiatowego oraz firmą: URBIS, MPK, Hummel Polska, Browar Niechanowo, TomJan, Kompleks Ubezpieczeń, Pizzeria Capri, Ogrodnictwo Leszek Chwast oraz Hurtownia Ewa. Cały turniej należy uznać za bardzo udane przedsięwzięcie zarówno organizacyjne jak i sportowe. W tym roku w imprezie tej wzięło udział blisko 460 uczestników.


Share this!
Zmieniony ( 19.09.2016. )
 
Kolejna symultana na Rynku
24.08.2016.
symu1m.jpg symu2m.jpg    23 sierpnia 2016 odbyła się na gnieźnieńskim Rynku symultana szachowa z czołowym gnieźnieńskim juniorem Piotrem Kamińskim, który m.in. w zakończonych przed miesiącem w Iwoniczu ogólnopolskich rozgrywkach II ligi juniorów wywalczył wraz z drużyną Chrobrego Gniezno historyczny awans do I ligi.
    W symultanie wzięło udział 15 adeptów królewskiej gry. Wszystkie pojedynki zakończyły się zwycięstwem Piotra Kamińskiego. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom szachowy. Impreza odbyła się w ramach prezentacji sekcji i klubów działających w Miejskim Ośrodku Kultury.
    W tym miejscu pragniemy zaprosić wszystkie dzieci, które chciałyby rozpocząć naukę gry w szachy pod fachowym okiem instruktora do przybycia na pierwsze zajęcia symu3m.jpg symu4m.jpg„Szkółki Szachowej MOK” w poniedziałek, 5 września o godzinie 17.00 w sali 402. W sprawie szczegółów dotyczących naboru prosimy o kontakt: banachwl@interia.pl

Share this!
 
UKS Master na zawodach w Zielonej Górze
17.08.2016.
gora1m.jpg gora2m.jpg    Między 11 a 14 sierpnia 2016 roku w ośrodku WOSiR Drzonków w Zielonej Górze odbyły się Polsko – Niemieckie Zawody Jeździeckie Grand Prix Zielonej Góry. W zawodach udział wzięło 120 jeźdźców z Polski i Niemiec na ponad 250 koniach. W programie przewidziane były konkursy z wysokością przeszkód od 100 cm aż do 145 cm. W zawodach     wystartowała także zawodniczka z Gnieźnieńskiego klubu UKS Master Martyna Ostrowska na koniu Zaretino.
     Para ta startowała w konkursach klasy P (110 cm). Pierwszego dnia zawodów para zajęła wysokie 7 miejsce 51 startujących. W piątek Martyna Ostrowska i Zaretino startowali po godzinie 23, jednak nocna aura sprzyjała tej parze, gdyż zajęła 3 miejsce na 49 biorących udział zawodników.
gora3m.jpg gora4m.jpg    W sobotę po ciężkiej nocy para startowała już około godziny 10 w finałowym konkursie klasy P1 (115 cm) o wzrastającym stopniu trudności z Jokerem. Niestety, jeden błąd spowodował uzyskanie 40 na 44 możliwych punków dając tym samym 29 miejsce na 50 par.
    Mimo wszystko zawody przebiegły bardzo pomyślnie, świetna organizacja jak i ładna pogoda sprawiły że zarówno zawodniczka jak i koń wrócili z dalekiej podróży w świetnych nastrojach.


Share this!
Zmieniony ( 17.08.2016. )
 
Przed nami dwa kolejne czwartki biegowe
16.08.2016.
bieganiem.jpg    Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na kolejne czwartki biegowe, które odbędą się 18 i 25 sierpnia 2016. Start o 18:00 na terenie Strefy Rekreacji w Gnieźnie przy ul. Parkowej /przy Markecie Kaufland/.
    Tym razem zajęcia poprowadzą trenerzy z Klubu Fitness Lady Cat. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Share this!
 
Turniej im. Witolda Modelskiego
03.08.2016.
moedal1m.jpg moedal2m.jpg    3 sierpnia 2016 Prezydent Tomasz Budasz otworzył Turniej im. Witolda Modelskiego. Jest to 13 z rzędu Turniej Rad Osiedlowych, jednak pierwszy noszący imię jednego z najmłodszych Powstańców Warszawskich.
    Zmiana formuły turnieju okazała się strzałem w dziesiątkę. Już na początku dało się zauważyć, że młodzież podeszła do imprezy z pewną refleksją. Otwierając Turniej Prezydent Tomasz Budasz, prezentując biało-czerwona opaskę, powiedział: „Wiecie, że dziś kapitanowie drużyny noszą opaski. Ponad 70 lat temu podobne opaski w kolorach biało-czerwonych założyli Wasi rówieśnicy. Odłożyli na bok zabawę i bronili ojczyzny. Życzę Wam, gry fair play i dobrej zabawy.”
moedal3m.jpg moedal4m.jpg    „Ten turniej jest po to, abyście wiedzieli i pamiętali, że 70 lat temu młodzież taka jak Wy zapewne bardzo chciała grać w piłkę, ale robić tego nie mogła. Musieli chwycić za broń i bronić ojczyzny”. – powiedział z kolei Ramzes Temczuk, pomysłodawca zmiany formuły turnieju. – „I jeszcze jedna ważna rzecz. Mówi się że w zdrowy ciele, zdrowy duch, a zdrowe jednostki to zdrowe społeczeństwo. Zdrowe społeczeństwo to takie, które zrobi wszystko, aby nie trzeba było chwytać za broń, a gdyby tak się mimo wszytko stało, będzie bronić swojej Ojczyzny.”
    Do turnieju przystąpiło 7 drużyn, reprezentujących osiedla gnieźnieńskie. Przez dwa dni będą zmagać się o zwycięstwo i puchar przechodni im. Witolda Modelskiego. Przypomnijmy, iż Turniej zorganizowany został już po raz XIII. Organizatorem imprezy jest Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Urzędem Miejskim, Radami Osiedlowymi Miasta Gniezna i w tym roku po raz pierwszy Stowarzyszeniem Garnizon "Gniezno".


Share this!
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 19 z 1577
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 34
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: urzad@gniezno.eu